Prečo je dôležité piť skutočne čistú vodu ? Predstavujeme filtračné uhlie Binchio

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, akú vodu pijeme? Väčšina z nás má to šťastie, že nám tečie v podstate bez obmedzenia z vodovodného kohútika. Čistá, možno až tak čistá, že nám príde fádna a nezaujímavá, bez chuti. Je to spôsobené zrejme tým, že sme si zvykli na rôzne ochutené a sýtené nápoje, ktoré vnímame tak, že uspokoja náš smäd rýchlejšie ako obyčajná čistá voda a zároveň poskytnú pôžitok chuti. Aké látky s týmito nápojmi však do tela dostávame, to už málokto detailnejšie skúma. Veľké množstvo cukru, rôzne farbivá, sladidlá a látky ktorých názov takmer nevieme ani vysloviť. 

V závislosti od veku človeka, jeho zdravotného stavu a stravovacích návykov sa percentuálny pomer vody v tele môže líšiť, no pohybuje sa v rozmedzí od 50 do 70 %. Čo je naozaj veľa, preto by sme jej mali každý deň vypiť dostatočné množstvo, aby sme dodali našim bunkám a telu životne dôležitú tekutinu, potrebnú na správne fungovanie nášho organizmu. 

filtracne-uhlie-binchio

Funkcia vody v organizme

 • Je potrebná na spracovanie výživných látok z potravín.
 • Umožňuje prenikanie nutrientov do buniek.
 • Podporuje okysličovanie buniek.
 • Zvlhčuje tráviaci trakt.
 • Zlepšuje fungovanie obličiek.
 • Pomáha pri vylučovaní toxínov.
 • Zvyšuje priechodnosť čriev.
 • Tlmí nárazy v kĺboch.
 • Zvyšuje spotrebu kalórií.
 • Má termoregulačné vlastnosti.

No vráťme sa k podstate tohto článku, v ktorom by sme Vám chceli priblížiť výnimočný produkt, ktorý spraví aj z vašej vodovodnej vody lahodný, krištáľovo čistý a navyše aj mineralizovaný nápoj, ktorý vám skratka bude chutiť! 


 

Predstavujeme vám aktívne uhlie Binchio. 

100% prírodný, cenovo dostupný a flexibilný spôsob filtrácie a mineralizácie domácej vody.

 aktivne-filtracne-uhlie-binchio-na-bohostyle-sk

No poďme nato postupne, najskôr si vysvetlime čo to vlastne aktívne uhlie je ?

Aktívne uhlie alebo adsorpčné uhlie je spoločné meno pre skupinu umelo vytvorených, pórovitých uhlíkov s hubovitou štruktúrou. Vyznačujú sa veľkým aktívnym povrchom s vysokou schopnosťou adsorbovať široké spektrum mikro a makromolekulárnych látok.

Princíp činnosti aktívneho uhlia

Adsorpcia je proces, pri ktorom látka priľne na povrch adsorbenta. Aktívne uhlie je najpoužívanejším adsorpčným médiom (adsorbentom). Radí sa medzi organické adsorpčné médiá, pretože organické molekuly, ako sú herbicídy, pesticídy a priemyselné rozpúšťadlá, rôzne druhy liečiv, fosfáty, majú schopnosť priľnúť na povrch aktívneho uhlia. Táto jeho absorpčná schopnosť je v niektorých prípadoch umocnená katalytickou schopnosťou. Napríklad chlór rozpustený vo vode sa na povrchu aktívneho uhlia mení v neškodný chlorid, sírovodík na síran atď.


 

Toľko zatiaľ k všeobecnej časti, no poďme sa pozrieť konkrétne na  aktívne uhlie Binchio. Prečo sme sa ho rozhodli sami vyskúšať a tiež zaradiť do našej ponuky ?

Čítajte ďalej a dozviete sa viac!  ;)

P2250730

Binchio = japonské aktívne uhlie Binchotan.

 • Binchotan je aktívne uhlie najvyššej kvality. Vďaka náročnému výrobnému postupu obsahuje až 95% uhlíka (bežné filtračné uhlie obsahuje okolo 75% uhlíka) a disponuje neuveriteľne veľkou absorpčnou plochou. Táto koncentrácia zabezpečuje najvyšší štandard filtrácie vody.
 • Binchotan nie je viazaný na jedno miesto (ako napr. filtre reverznej osmózy). Proste tyčinku vhodíte do nádoby s vodou. Binchotan si tak môžete vziať so sebou na výlet a vhodiť do svojej fľaše. Alebo si ho vziať do kancelárie.
 • Je to tiež skvelá eko-friendly alternatíva k drahým umelým zariadeniam na filtráciu vody. Pokiaľ ide o pomer „cena-výkon“, je jednoznačne najlepším riešením pre filtráciu vody.

 aktivne-uhlie-binchio

Hlavné výhody aktívneho uhlia špičkovej kvality Binchio:

 prednosti-binchio

Používanie aktívneho filtračného uhlia Binchio je naozaj veľmi jednoduché a praktické! Voda chutí naozaj lepšie a lahodnejšie a tak jej pijeme oveľa viac ako obvykle a tešíme sa pritom, že nevytvárame žiadny ďalší odpad. :) Ak sa chcete o príbehu a vzniku značky Binchio dozvedieť viac prečítajte si tento článok.

Ak vás aktívne uhlie zaujalo a chceli by ste ho sami vyskúšať aj vy, môžete si ho zakúpiť hneď teraz v našom e-shope.

 Galéria: