Sada mosadzných spievajúcich misiek - 3 kusy

Kód: 1523
ZADARMOZADARMO
sada mosadznych spievajucich misiek
€115,38
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia

V budhistickej praxi sa spievajúce misky používajú na podporu meditácie a modlitby. Vstúpte do očarujúceho sveta zvukových vibrácii. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Podľa legendy boli misy vyrábané zo siedmich kovov, každý z nich patrí jednej z planét našej slnečnej sústavy: zlato symbolizuje Slnko, striebro Mesiac, ortuť Merkúr, meď Venušu, železo Mars, cín Jupiter a olovo Saturn. Každý z kovov produkuje iný zvuk, iné frekvencie a harmonické zložky. V spojení potom vzniká pestrá a bohatá škála tónov od dunivo hlbokých až po zvonivo vysoké.

Súčasní výrobcovia a majstri kovotepcov presné zloženie zliatiny strážia a nie je zrejmé, či sa drží pôvodných receptúr. Väčšina odborných prameňov uvádza ako základ pre dnešné zliatinu tibetských mís tzv. "Panchaloga" - čo je v doslovnom preklade "päť kovov". Tá je tiež využívaná pre odlievanie sošiek a ďalších náboženských predmetov do chrámov. Ide teda o "posvätnú" zliatinu, ktorá sa využíva aj na odlievanie mís.

Tibetským misám sa prisudzuje blahodarný vplyv na ľudský organizmus a psychiku. Jej zvuk dokáže harmonizovať bunky v tele, uvoľniť napätie, prehĺbiť relaxáciu a uviesť do hlbokého meditatívny stavu. Správnym výberom misy a pôsobením jej zvuku možno zosynchronizovať mozgové vlny a hemisféry či pomôcť telu a orgánom obnoviť svoju pôvodnú, prirodzenú frekvenciu.

Rozmery:

Veľká Miska: Priemer: 13,5 cm, Výška: 7cm,

Stredná Miska: Priemer: 12 cm, Výška: 6,2 cm,

Malá Miska: Priemer: 10,5 cm, Výška: 5,2cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie